Şube Başvurusu
KAZA TESPİT TUTANAĞI ÖRNEĞİ

Hasar Anında

KASKO VE TRAFİK HASARI ANINDA NELER YAPMALIYIZ?

Kaza anında taraflar arasında anlaşma sağlanırsa maddi hasarlı kaza tespit tutanağı doldurulmalı gerekir. Böyle bir durumda dikkat etmeniz gerekenler aşağıdaki gibidir:
Araçlar yerlerinden hareket ettirilmeden önce farklı açılardan fotoğrafları çekilmelidir. Kaza tespit tutanağı, kazaya karışan tüm tarafların eksiksiz bilgileri ile detaylı bir şekilde doldurulmalıdır.
Kaza tespit tutanağı iki nüsha olarak hazırlanmalı ve nüshalardan biri fotoğraflarla birlikte sigorta şirketine gönderilmelidir.
Böyle bir durumla karşılaşırsanız kaza tespit tutanağını doldurduktan sonra olay yerinden ayrılabilirsiniz. Kasko poliçenizde asistan hizmeti varsa, aracınızın çalışmaması durumunda çekici hizmetinden faydalanabilirsiniz.
Tutanak konusunda karşı tarafla anlaşma sağlayamıyorsanız, araçları hareket ettirmeden farklı açılardan araçların fotoğraflarını çekin ve 155’i arayarak trafik polisini olay mahalline çağırın. Kazanın gerçekleştiği bölge jandarma bölgesi ise 156’yı arayarak jandarmayı çağırın. Gelen görevliye ifadenizi verip, tutanak tutulduktan sonra olay yerinden ayrılabilirsiniz. Olay yerinden ayrılmadan önce kazaya karışan diğer araçlara ait trafik poliçesi ve ruhsat fotokopileri ile sürücülerin ehliyet fotokopilerini almayı unutmayın. Yine böyle bir durumda da sigorta şirketinizin sunduğu çekici hizmetinden faydalanabilirsiniz.

HASAR İHBARI YAPMAK İÇIN GEREKEN BELGELER

Herhangi bir hasar durumunda, hasarınızın sigorta şirketi tarafından karşılanabilmesi için aşağıdaki belgelerle birlikte 5 iş günü içinde sigorta şirketine ihbarda bulunmanız gerekir:
Sigorta poliçesi fotokopisi
Kaza tespit tutanağı
Alkol raporu
Kazaya karışan sürücülerin ehliyet ve ruhsat fotokopileri
İfade ve görgü tespit tutanakları
Hasarla ilgili fotoğraflar

EV SİGORTALARI HASARLARI İÇİN NELER YAPMALIYIZ?

Hasarınızın oluştuğu poliçenizin sigorta şirketinin Müşteri Hizmetleri'ni veya uygulamamız vasıtasıyla bizleri arayarak Hasar bildiriminizi tamamlayın Hasar tutarınızın tahminen olan değerini bu esnada doğruya en yakın olarak veriniz. Hasar oluş nedeninizin ne olduğunu yine bu aşamada en doğru şekilde aktarınız. Öncelikle kendinizi emniyet altına alınız. Hırsızlık ve yangın gibi hasarlarınız için gereken yetkili birimlere ihbarlarınızı gerçekleştiriniz.
Hasarınızın devam etmemesi için gereken önlemleri alınız, Hasarınızın tekrar gerçekleşmemesi için gereken önlemleri alınız. Hasarınızın önlenmesi için bir fiziki bir etki yaratmadan önce hasar anını mutlaka fotoğraf ile belgelendiriniz.
Atanan Eksperiniz ile Hasar tespiti için eksperinizle uygun zamanınızı belirleyin. Evraklarınızı zamanında Teslim Edin: En kısa zamanda gerekli evrakları acentenize veya eksperinize ulaştırın. Açılan hasar dosyanızın takibini uygulamamız ile takip edebilirsiniz. Geçmiş olsun.

SEYAHAT SAĞLIK SİGORTALARI HASARI ANINDA NELER YAPMALIYIZ?

Hasarınızın oluştuğu poliçenizin sigorta şirketinin Müşteri Hizmetleri'ni veya uygulamamız vasıtasıyla bizleri arayarak Hasar bildiriminizi tamamlayın Aşağıdaki olan evraklarınızı şirketinize verilmek üzere hazır ediniz.
Gerekli Evraklar
Sigortalının beyan yazısı
Sigortalının pasaport fotokopisi (giriş-çıkış tarihlerinin yer aldığı sayfa ile birlikte olmalı)
Sigortalıya ait IBAN
Doktor veya epikriz raporu Tedavi masraflarına ilişkin faturaların asıllları
Eğer ilaç verildiyse, reçetenin aslı
Eğer ilaç verildiyse, eczane fişinin aslı
Açılan hasar dosyanızın takibini uygulamamız ile takip edebilirsiniz. Geçmiş olsun.

SAĞLIK SİGORTASI HASARI ANINDA NELER YAPMALIYIZ?

Anlaşmalı olan hastanelerde olacak olan tedavi ve teşhis masraflarınız provizyon ile işlemi tamamlanarak otomatik olarak sisteme alınacaktır. Anlaşması olmayan kurumlarda olacak sağlık harcamalarınız için gereken evrakların tamamlanması ve sigorta şirketinize teslim edilmesi gerekmektedir. Bu durum sağlık sigortaları ve ferdi kaza sağlık teminatı nedeniyle olabilecek harcamalarınız için geçerli olacaktır.
Gerekli Evraklar
Tedavi Masrafları Talep Formu
Tanı ve/veya tedavi masrafları fatura asılları
(Tüm fatura veya serbest meslek makbuzlarında doktor kaşesi bulunmalı ve doktorun uzmanlık alanı belirtilmelidir.)
Ayrıca, aşağıda belirtilen rapor ve belgelerin de gerekli durumlarda iletilmesi gerekmektedir;
Doktor muayenelerinde; anamnez raporu (gerekli görülen durumlarda) Tanı aşamasında yapılan tetkiklerde; doktor istemi (sevk belgesi) ve tetkik sonuçları İlaç tedavilerinde; reçetelerin asılları ve reçetedeki ilaçların isimleri okunacak şekilde kesilmiş fiyat kupürleri ve barkodları
Hastanede yatarak veya yatmadan yapılan ameliyatlı veya ameliyatsız tedavi ve müdahalelerde; epikriz raporu/ anamnez raporu/ ameliyat raporu/ patoloji raporu/ ayrıntılı fatura dökümü Ameliyat sonrası yapılan fizik tedavi ve rehabilitasyonlarda; ilgili ameliyat raporu ile doktor tarafından düzenlenen ve başlangıç ve bitiş tarihlerini içeren detaylı tedavi planını da belirten rapor
Vücuda dışarıdan destek olacak şekilde ve tıbbi amaçlarla kullanılan malzemeler için; tedaviyi düzenleyen doktor tarafından kullanılmasının zorunlu olduğunu belirten doktor raporu, tıbbi malzeme reçetesi
Ödeme tutarı 20.000 TL üzeri olacak sağlık tazminat dosyaları için; sigortalı ve sigorta ettirene ait nüfus cüzdan fotokopileri (Her birinin üzerinde meslek, adres, telefon bilgileri ile 3 adet ıslak imza bulunmalı)
*Sigortalı, her türlü adli olayda (trafik kazaları dahil) adli merciler tarafından oluşturulan belgeleri (olay yeri tespit tutanağı, alkol raporu, adli tıp raporu, trafik kazası tespit tutanağı, savcılık takipsizlik kararı, vb.) tazminat talebi (doğrudan ödeme aşaması dahil) ile birlikte sunmalıdır.
Acil şifalar dileriz.

İletişim

Sigorta Sistem

Fatih Mah. 30005 Sk. Varlıklı Apt. No:2/2
Mezitli / MERSİN

0 324 233 12 21

info@acarvipsigorta.com
Copyright © Acar Vip Sigorta - 2024 Tüm Hakları Saklıdır.