Şube Başvurusu

Başvuru Şartlar

Sigorta Şubesi Açmak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Acenteliğimiz TC. Hazine Müsteşarlığı ve TOBB tarafından şube açmaya yetkilendirilmiş bir acentedir. Türkiye’nin bir çok bölgesinde Acar Vip Sigorta'nın şubeleri faaliyet göstermektedir. Teknik Müdür şartlarını sağladığımız ve yeterli potansiyel gördüğümüz noktalarda iş ortaklarımızla birlikte şube açılışı yapmaktayız. Şubelerimize merkezimiz tarafından sağlanan bilişim altyapısı, branşında uzman ekip ve profesyonel destek sağlayarak şubelerimizi verimli noktalar haline dönüştürüyoruz. Siz de bizimle işbirliği yaparak, şubemiz olarak faaliyet gösterip verimli ve kazançlı iş ortağımız olabilirsiniz. Sigorta şubesi açmak için formu doldurun yetkililerimizin sizinle hemen iletişime geçsin!

Teknik Müdür vasıfları;

Eğitim şartı; Lisans mezunları (18 ay sektör tecrübesi)
Bankacılık ve Sigortacılık Meslek Yüksek Okulu Mezunları (24 ay sektör tecrübesi)
Bankacılık ve Sigortacılık veya Aktüerya 4 yıllık Fakülte Mezunları (Tecrübe gerekmez)
SEGEM Belgesi Sektör Tecrübe Süresini tamamlamış olmak
Lisans mezunları (18 ay sektör tecrübesi)
Bankacılık ve Sigortacılık Meslek Yüksek Okulu Mezunları (24 ay sektör tecrübesi)
Bankacılık ve Sigortacılık veya Aktüerya 4 yıllık Fakülte Mezunları (Tecrübe gerekmez)
Sabıka kaydı bulunmamak
İflas ve konkordato ilan etmemek
Şube adresinin bulunduğu ilde (veya yakınında) ikamet etmek

Hangi Acenteler Sigorta Şubeliği Verilebilir?

Sigorta acente şubeliği, TC. Hazine Müsteşarlığı ve TOBB tarafından yetkilendirilmiş sigorta acenteleri tarafından yapılabilir. Sigorta acentesinin merkez ve şubeleri için ayrı ayrı şartları sağlaması gerekmektedir. Merkez sermayesinin yeterli ve genel merkezinde bir genel müdür ve genel müdür yardımcısı yetkili vasıflara sahip olarak bulundurmalıdır. Ayrıca her bir şube için sermaye ayırması gerekir.
Sigorta şubesi açmak isteyen acentenin sağlaması gereken şartlar;
Sermaye şartı; Sigorta acentesinin merkez sermayesinin en az 300.000TL olması gerekir.
Genel müdür; 4 yıllık lisans mezunu ve 7 yıl sigortacılık tecrübesine sahip olmak.
Genel müdür yardımcısı; 4 yıllık lisans mezunu ve 5 yıl sigortacılık tecrübesine sahip olmak.
Acente şubesi; Her bir şube için 25.000TL sermaye ayırmak. Sermaye merkez sermayesinden de ayrılarak tahsis edilebilir. 10 adet şube açmak isteyen bir sigorta acentesi merkez için 300.000TL ve her şube için 25.000TL sermaye ayırması gerektiğinden toplamda, merkezin sermayesi 550.000TL olması gerekir.

Sigorta Bayiliği / Şubesi Nasıl Açılır?

Sigorta acentesi şubeliği nedir ve sigorta acente şubesi nasıl açılır? Acente şubesi ancak yukarıda belirtilen vasıfları sağlayan sigorta acenteleri tarafından açılabilir. Sigorta acenteleri, müşteri potansiyeli olan noktalarda, görevlendirdiği veya iş birliği halinde çalışan kişiler ile anlaşarak ilgili noktalarda şube açılışı yapabilirler. Şubeler, sigorta acenteleri gibi sadece sigortacılık faaliyeti göstermek kaydı ile ayrılan fiziksel ofis olarak açılırlar. Başka bir faaliyet gösterilen ofislerde şube açılamaz. Bağımsız ofis şartı, bağımsız girişi olan bir ofis olmalıdır. Sigorta şubeliği için bu yetkiye sahip sigorta acenteleri ile görüşülmelidir. Bu görüşmelerde şube açılacak il veya ilçenin, ilgili noktalarında birlikte faaliyet gösterecek kişi ile mutabakat sağlanması gerekir. Sigorta acente şubesinde en az bir sigorta şube teknik müdür istihdam edilerek bulundurulmalıdır.

İletişim

Sigorta Sistem

Fatih Mah. 30005 Sk. Varlıklı Apt. No:2/2
Mezitli / MERSİN

0 324 233 12 21

info@acarvipsigorta.com
Copyright © Acar Vip Sigorta - 2024 Tüm Hakları Saklıdır.