Şube Başvurusu

Sigorta Acente Şubeliği

Sigortacı Nedir?

Sigorta branşlarında ilgili ruhsatı bulunan kişilerin, çeşitli mal ve hizmetlerin sigortalanmasını sağlayan kişilerdir. Belli prim karşılığında teminatlar dâhilinde sigortalı kişileri veya belirtilmiş olan sigortadan faydalanacak kişileri güvence altına alarak, oluşan zarar ve hasar durumlarında maddi tazminat ödeyen kişilere sigortacı denir.

Sigortacı Nasıl Olunur?

Tercih sebebinize göre ilk olarak herkesin bildiği ve hâkim olduğu konu olan, kendi acentenizi açarak sigortacı olabilirsiniz. Sigorta acentesi olmak için yerine getirilmesi gereken şartlar bulunmaktadır. Şartlara uygunluk sağlayan kişiler sigorta acentesi olabilirler. İkinci olarak ise sigorta sektöründe yer alan güçlü bir acentenin şubesi olarak sigortacı olabilir ve işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.Sizde sigorta acentesi olmak veya sigorta şubeliği açmak istiyorsanız, Acar Vip Sigorta Satış ve Bilgi Uzmanları ile iletişime geçerek, detaylı olarak bilgi alabilirsiniz.

Sigorta Acentesi Nedir?

Sigorta acentesi, sigorta şirketlerinin şartlarına uygun olması durumunda sigorta şirketlerine bağlı olarak çalışan temsilcilerdir. Sigorta şirketlerinin ürünlerinin satışını ve tanıtımı yaparak, kişileri ve malları olası risklere karşı güvence altına alırlar. Sigorta acenteleri şirket adına çalışarak, sigorta poliçelerinin üretimini gerçekleştirirler.

Sigorta Şubeliği Nedir?

Güçlü alt yapısı bulunan sigorta acentelerinin, şartlarına uygun olması durumunda şubelik veren acenteler adında kendi sigorta şubelerini açarak çalışma sistemine sigorta şubeliği denir.

Sigorta Acente Şubeliği Karlı mıdır?

Güçlü yapısı bulunan sigorta acentelerinden şubelik almak karlı bir iştir. Kendi iş potansiyelinize ve yapınıza güveniyorsanız sigorta sektöründe yapacağınız üretimler ile kar etme şansınız yüksektir. Sigorta acenteliklerinden şubelik almak için işlemlerinizi tamamlamanız ile sizlere özel sunulan alt yapı ile işiniz hazır olacaktır.

Sigorta Şubeliği Kar Marjı ve Komisyonları

Kar marjları sigorta türlerine göre değişiklik göstermektedir. Yapacağınız üretimler ile her sigortadan kar elde edebilirsiniz. Örneğin; zorunlu trafik sigortasını baz alacak olursak komisyon oranları %10 ise 1000 TL lik yapacağınız sigorta poliçesinden 100 TL’lik bir hakkediş olmaktadır. Acar Vip Sigorta şubelerinin alacağı komisyon performanslarına göre farklılık gösterebilmektedir, ortalama olarak bu örnek üzerinde şubelerimizin alacağı komisyon 50 ile 85 TL arasındadır. Kar oranları ve komisyon oranları sigorta türlerine göre değişmektedir. Örneğin;
• Zorunlu trafik sigortasında %/10,
• Araç kasko sigortasında %15,
• Özel sağlık sigortasında %25,
• Yabancı sağlık sigortasında %50
Olduğunu varsayarsak, yapacağınız üretimler sigorta branşlarının komisyon oranlarına göre kar etme şansınızı arttırmaktadır. Ortalama kar marjları hakkında detaylı bilgi almak için Acar Vip Sigorta ile iletişime geçmeniz yeterlidir ya da Acar Vip Sigorta Şube Başvuru Formunu doldurmanız halinde en kısa süre içerisinde sizlere dönüş sağlanarak, detaylı bilgi verilecektir.


Sigorta Acentesi Şubelik Şartları

Şube Müdürü ve Teknik Personel ihtiyacınız olacaktır,
Şubelik yapacağınız ofiste Şube Müdürü olması zorunluluğu söz konusu olup, SGK’lı bir şekilde düzenli olarak çalışması gerekmektedir,
Şube Müdürü olabilmek için 2 yıllık üniversite mezunları için 24 aylık deneyim süresi, 4 yıllık üniversite mezunlarından ise 18 aylık bir deneyim süresi ile SEGEM şartı bulunmaktadır,
Üniversitenin 4 yıllık bankacılık ve sigortacılık bölümlerinden mezun olan kişiler için ise herhangi bir deneyim şartı bulunmamaktadır,
2008 öncesi A Acente Müdürlüğü yapan bir kişi ise şube müdürlüğü yapabilmektedir. Bu kişi emekli olsa dahi indirimli bir şekilde SGK yaptırabilmektedir,
Şubeliğin resmiyet kazanması adına kuruluş, ilan vb. TOBB’a ödenecek masraflarınız için Acar Vip Sigorta Uzmanlarından detaylı bilgi alabilirsiniz.
Evraklarınızı teslim ettikten sonra 15 gün içerisinde şubeliğiniz için resmiyeti tamamlamış olacaksınız,
Acar Vip Sigorta’nın resmi şube olma işlemlerinizi hallederken sizlere özel atanan uzmanlarımız bire bir yardımcı olarak, tüm süreçlerinizde sizlere destek olacaktır.

Sigorta Acentelerinden Şubelik Almak İçin Gerekli Belgeler

Sigorta şubeliği için belirtilen şartlara uygunluk durumunuzda sizden talep edilen evraklar ve belgeler olacaktır. Acar Vip Sigorta’nın resmi şubesi olabilmeniz için öncelikle sizden istenilecek olan belgeler arasında şube müdürü ve teknik personel evrakları olacaktır.
Sigorta müdürü için gerekli evrakları;
Vukuatlı nüfus cüzdanı sureti,
İkametgâh belgesi (ev adresi),
Arşiv kayıtlı adli sicil belgesi,
En son mezun olunan okul diploma aslı,
Dört adet vesikalık fotoğraf,
Cep telefonu numarası,
Segem sertifikası fotokopisi,
Banka IBAN numarası,
18 ay deneyimi ispatlayacak işe giriş ve çıkış belgesi,
4A hizmet dökümü,
Kimlik fotokopisi.

Teknik personel için gerekli evrakları;

Vukuatlı nüfus cüzdanı sureti,
İkametgâh belgesi (ev adresi),
Arşiv kayıtlı adli sicil belgesi,
En son mezun olunan okul diploma aslı,
Dört adet vesikalık fotoğraf,
Cep telefonu numarası,
Segem sertifikası fotokopisi,
Banka IBAN numarası,
18 ay deneyimi ispatlayacak işe giriş ve çıkış belgesi,
4A hizmet dökümü,
Kimlik fotokopisi.
Eğer 4 yıllık fakülte mezunu değil ise (lise için 12 ay-2 yıllık üni için 6 ay) deneyimi gösteren belge,
Şubenin açılacağı açık adreste iletilmelidir. Yukarıdaki evraklar neticesinde ön onay için TOBB’a başvurulmaktadır.

Online Sigorta Acentesi Şubelik Başvurusu

Sigorta acentesinden şubelik almaya karar verdiniz ve araştırma yapmaya başladınız. Acar Vip Sigorta’nın sizlere sunmuş olduğu sektördeki güçlü alt yapısı ile doğru yerde olduğunuzdan öncelikle emin olabilirsiniz. Gelişen online sigortacılıkta Acar Vip Sigorta yerini alarak, yazılımsal alt yapısı ile sizlere birçok avantaj sunmaktadır. İşlemlerinizi sistem üzerinden zaman kaybetmeden yapabilir, müşterilerinize hızlı bir şekilde dönebilirsiniz. Sigorta acenteliği şubeliği ile ilgili sormak istediğiniz tüm bilgiler için Acar Vip Sigorta sizlere hizmet vermektedir. Detaylı olarak öğrenmek istediğiniz tüm sorularınız için online olarak Şube Başvuru Formunu doldurabilirsiniz.

Sigorta Acentesi Şubelik Başvurusu

Sigorta acentesinden şubelik alarak kendi acentenizi oluşturmak için sizlere destek olan Acar Vip Sigorta’nın Resmi Şubesi olabilirsiniz. Acar Vip Sigorta şubelik açma aşamanızdan tüm süreçlere kadar size destek vererek, yanınızda olur. Şube Başvuru Formunu doldurarak başvurunuzu iletebilirsiniz.

İletişim

Sigorta Sistem

Fatih Mah. 30005 Sk. Varlıklı Apt. No:2/2
Mezitli / MERSİN

0 324 233 12 21

info@acarvipsigorta.com
Copyright © Acar Vip Sigorta - 2024 Tüm Hakları Saklıdır.